Την Τετάρτη 13/9 πραγματοποιήθηκε ενημερωτική εκδήλωση, στην κεντρική πλατεία της Κοζάνης, από την Αντιπεριφέρεια Δημόσιας Υγείας της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας, σε συνεργασία με τον ανάδοχο του έργου καταπολέμησης κουνουπιών.
![](http://idrones.gr/wp-content/uploads/2023/09/IMG_7983-1024x682.jpg)
Σκοπός της εκδήλωσης ήταν η ενημέρωση του κόσμου για το πρόγραμμα και τις δράσεις του, αλλά κ τα μέσα που χρησιμοποιούνται για την καταπολέμηση των κουνουπιών. Ένα από τα μέσα καταπολέμησης κουνουπιών είναι και το drone AGRAS Τ20 της DJI.
![](http://idrones.gr/wp-content/uploads/2023/09/IMG_7984-1024x683.jpg)
Προδιαγραφές του Dji Agras T20:
Δεξαμενή 20 λ.
Αυτόνομη λειτουργία υψηλής ακρίβειας
Αρθρωτό σώμα με επίπεδο προστασίας IP67
Πανκατευθυντικό ψηφιακό ραντάρ
Σύστημα οπτικής παρακολούθησης σε πραγματικό χρόνο
AI κινητήρας
![](http://idrones.gr/wp-content/uploads/2023/09/IMG_7985-1024x683.jpg)
Το εξαιρετικό και πανίσχυρο αυτό drone χειρίζεται για λογαριασμό της εταιρείας, ο πιστοποιημένος χειριστής drone Στέφανος Ματσουκαλίδης.
Μάθετε περισσότερες πληροφορίες για τον Στέφανο Ματσουκαλίδη εδώ : https://www.matsoukalidis.gr/
![](http://idrones.gr/wp-content/uploads/2023/09/IMG_7988.jpg)